Čas pro posílení naší imunity právě přichází

kytka_blog

Prožíváme to každý rok, ale často na to zapomínáme. Chladné období kalendářního roku se blíží, a s ním i čas na posílení naší imunity. Možná nás ještě potěší babí léto, ale svou vlastní imunitu bychom měli začít řešit už teď. Podzimní dny pak prožijeme s lepší náladou a úsměvem…

Dodejme našemu tělu především vitamíny. Můžete si vybrat některý z multivitaminových produktů, které obsahují spektrum těch nejvíce potřebných vitamínů (C, B6, B12, E). Vitamíny je vhodné kombinovat i s minerály a stopovými prvky. Jejich účinky se na imunitní systém vzájemně doplňují. Z minerálů má největší význam pro imunitu zinek a selen.

Přírodní imunostimulancia – přírodní řešení bez vedlejších účinků

Z velkého množství bylin stojí za zmínku určitě echinacea. Echinaceu známe také pod názvem třapatka. Jedná se o vytrvalou bylinu, původem ze Severní Ameriky. Získala si oblibu díky své schopnosti účinně podpořit imunitní systém při zvýšené zátěži organismu. Jako přírodní imunostimulans aktivuje buňky, které jsou zodpovědné za naši imunitní odpověd. Účinné látky jsou obsaženy hlavně v kořeni echinacey, ale využívá se i její květ. V první polovině 20. století měly svůj význam echinaceové přípravky hlavně před érou antibiotik. V 80. letech minulého století se zvýšil opět zájem o echinaceu jako prostředek ke zlepšení imunity našeho těla. Echinacea přispívá k naší přirozené obraně zvláště v rizikových obdobích roku.

deti_blog
Hlíva ústřičná s vysokým obsahem betaglukanů

Hlíva ústřičná patří mezi dřevokazné parazitické houby. Její pozitivní účinek na naše zdraví objevili už kdysi dávno Číňané před tisícem let. Hlíva ústřičná je jednak zdrojem vitamínů jako např. vitamínů ze skupiny B, vitamínu C a D a řady minerálních látek. Ovšem důležité je, že hlíva obsahuje látky nazývané betaglukany, které mají největší vliv na naši imunitu. Hlíva obsahuje například tělu prospěšnou vlákninu. V chladném období roku si často pomáháme pitím čaje se zázvorem. Zázvor pomáhá imunitě dýchacích cest, trávení a podporuje vitalitu organismu. Velmi prospěšné pro naše tělo proto mohou být přípravky kombinující účinek hlívy ústřičné se zázvorem.

Myslete i na prospěšné laktobacily

Vybírejte především ty, které obsahují široké spektrum odolných kmenů. Důležitý je i počet životaschopných mikroorganismů v denní dávce, které byste měli vyčíst na krabičce balení. Měl by se pohybovat nad 20 miliardami. Některé laktobacily také obsahují vlákninu inulin a selen, který podporuje imunitu. Laktobacily jsou často doporučovány během užívání antibiotik. Ovšem jejich využití bychom neměli omezovat pouze na tuto potřebu. Jejich význam je daleko širší, a proto bychom je měli užívat daleko častěji.